AKDENİZ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

AKDENİZ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ mersinvizyon.com

Mersin merkez ilçe Akdeniz Belediyesi’nde,Meclis üyeleri Tufan Nenni ve Mahmut Çalış, Başkan Yardımcılığı görevlerine atandı. Başkan Gültak, “Bu örnek uygulamamız Türkiye’de bir ilktir. Taze kan, her zaman yenilenme ve güçlenme demektir” ifadelerini kullandı.


Mersin merkez ilçe Akdeniz Belediyesi başkan yardımcılığında görev süresi dolan başkan yardımcılarının yerine yeni atamalar yapıldı. Bilgi İşlem ve Arşiv müdürlüklerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Aydın Eğin’in yerine Tufan Nenni, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden sorumlu olan Gökmen Akyürek’in yerine de Mahmut Çalış yeni başkan yardımcıları olarak atandı.

“BU UYGULAMAMIZ, TÜRKİYE’DE İLK VE ÖRNEKTİR”

Daha önce başkan yardımcılığı görevini üstlenen tüm Meclis üyelerine olduğu gibi Akyürek ve Eğin’e de teşekkür eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, bayrak yarışını devralan Çalış ve Nenni’ye de başarılar diledi. “Bu bir bayrak yarışıdır” ifadesini kullanan Başkan Gültak, “Belediyemizdeki yapı ve işleyişin daha işlevsel hale gelmesi ve taze kan ile bu yapının güçlendirilmesi adına başkan yardımcılarımızı değiştiriyor, Meclis üyelerimizi dönüşümlü olarak başkan yardımcılığı görevine getiriyoruz. Zira bu görev değişimini, Akdeniz’de yaşayan her kesimin eşit temsil edilmesini sağlamak ve sorunlarının çözümünü hızlandırmak amacıyla gerçekleştiriyoruz. Uygulamamız Türkiye’de bir ilk ve örnektir. Çünkü Akdeniz; renkli ve zengin kültürel yapısıyla öne çıkan bir ilçemizdir” dedi.

“TAZE KAN, YENİLİK VE GÜÇLENME DEMEKTİR”

Amaçlarının Mersin ve Akdeniz’de yaşayan vatandaşlara hizmetin en iyisini götürmek olduğunu kaydeden Gültak, “Belediyeciliğin bir ekip işi olduğu gerçeği ile doğru, kararlı ve işlevsel bir ekip kurmak ve beraber yol yürümek zorundayız. Taze kan, her zaman yenilenme ve güçlenme demektir. Görev sürem içerisinde başkan yardımcılığı görevinde bulunan bütün mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyor, bundan sonraki süreçte birlikte yol yürüyeceğimiz arkadaşlarımıza da yeni görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.